Bonifacio

20.10.2014

Podzielone na dwie części – dolną i górną – miasteczko Bonifacio okazało się świetnym miejscem do przeprowadzenia zaplanowanej przez Kapitana gry terenowej. Chociaż w sezonie trudno jest tu znaleźć wolny stolik w jednej z nadbrzeżnych tawern, to teraz, w październiku jest naprawdę spokojnie i przestronnie.
W organizacji zabawy pomogła nam jedna z naszych uczennic – Sara, która jako córka Francuza świetnie mówi w obowiązującym tu języku. Z niewielką pomocą nauczycieli rozkładała po mieście karteczki-wskazówki, które reszcie młodzieży służyć miały za podpowiedzi prowadzące ich do rozwiązania pełnej zagadek gry.
Pozostała część uczniów podzielona została na dwa zespoły, których zadaniem było podążanie śladem Sary i pozostawionych przez nią śladów.
Wskazówki znaleźć można było
dosłownie wszędzie, poczynając od znaków drogowych, przez tutejsze bary i restauracje, a na cmentarzu z czasów napoleońskich kończąc.
Ostatecznie zwyciężył drugi zespół, w skład którego wchodziły pierwsza i trzecia wachta. Za umiejętność nawigacji oraz odczytywania pozostawionych wskazówek, Kapitan przyznał wygranym po dwa plusy do statkowej „tabeli ocen z zachowania”.
Dzisiaj wypływamy z Korsyki w kierunku Elby. Po wypłynięciu, około godziny 1200, będziemy podziwiać start do rozpoczynających się właśnie w Bonifacio prestiżowych regat „Tour de Corse à la Voile”. Port od wczoraj zapełnia się jachtami najnowocześniejszych konstrukcji i załogami pieczołowicie przygotowującymi je do startu.
Przed nami mnóstwo wrażeń.
Zuza Całka