Patronat Prezydenta

17.03.2011

16.03 Szef Kancelarii Prezydenta, Jacek Michałowski, przesłał oficjalne pismo do biura Fundacji informujące, że Pan Prezydent Bronisław Komorowski obejmuje honorowy patronat nad projektem "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń". W piśmie czytamy:

"Zainicjowana przez Pana akcja znakomicie służy propagowaniu wśród młodych ludzi wolontariatu i wpływa na kształtowanie społecznych postaw gimnazjalistów - zachęca do dostrzegania w otaczającym świecie ludzi potrzebujących pomocy i niesienia im jej. Nie mniej istotny jest aspekt wychowawczy trzymiesięcznego rejsu. Stawianie czoła wyzwaniom, jakie przynosi każdy dzień żeglugi przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla sił przyrody, przezwyciężenie własnych słabości w imię powodzenia wspólnego przedsięwzięcia, kształtowanie umiejętności współpracy - wszystko to w sposób trwały kształtuje charakter uczestniczących w rejsie nastolatków..."