3.11 W pogoni za zachodzącym słońcem

04.11.2011

CHOPIN na pozycji 14 21,3 N 033 47,9 W. Kurs 270, prędkosc 6,9 kt,wiatr ENE 4B. W ciagu poprzedniej doby 188 Mm.

Dzisiejszego dnia, jak na razie, 98 Mm. Do Martyniki pozostalo ok. 1580 Mm. Dzisiaj odbył sie trzeci dzien tygodniowego cyklu nauki, a podczas niego kartkówka z niemieckiego oraz sprawdzian z geografii zamykający autorską część programu - meteorologię.

Bosmani założyli na grotmaszt naprawionego trumsla czyli najwyższy żagiel rejowy. Oficerowie i nauczyciele uczęszczają na kapitańskie zajecia z astronawigacji. Od rana ciąg dalszy ćwiczen z wyznaczania linii pozycyjnej metoda wysokościową.

Wieczorem uczniowie mają godzinę wychowawczą z Kapitanem. Na pokładzie wszystko w należytym porządku.

Pozdrawiam w imieniu Kapitana i załogi,

I oficer - mateusz