TSR w Tulonie

30.09.2013

Młoda załoga POGORII uczestniczyła w ramach TSR w Tulonie w zawodach sportowych. Wystawiliśmy zespoły w czterech konkurencjach.

Rugby - wystartowały tylko dziewczęta przeciw dużo silniejszym zespołom - czwarte miejsce.
Przeciąganie liny - trzecie miejsce (wygrana z dużo starszymi zespołami, między innymi zawodowymi kadetami z AMERIGO VESPUCCI).
Kajak 2+1 (trzyosobowy zespół startował z plaży na której były trzy piłki: dwie osoby wiosłują, a trzecia zabiera piłkę, którą ma wrzucić do łodzi oddalonej o trzysta metrów; potem powrót zabranie drugiej piłki itd.). Nasza 3-osobowa załoga, będąc na pierwszej pozycji, niestety zaliczyła wywrotkę na drugim nawrocie i nie weszła do ćwierćfinału; cała 6-osobowa załoga wygrała zawody !!!!!!

Nasi piętnastolatkowie spisali się na medal.

Tekst i fot. Zbigniew Bosek