Aktualności


Poczuć coś więcej - Maria Kulak

03.06.2014

Obudziłam się zlana potem. Całą noc starałam się zmusić sufit, by przestał się w końcu obracać. Co pięć minut łóżko zmieniało się w ciasną pryczę, a mnie od spadnięcia z niej dzieliła tylko niewielka deseczka przymocowana na samym skraju.
„Jest piąta rano. Co ty robisz? Śpij dziewczyno, nawet nie wiesz, jak jest na statku. Dlaczego zawsze śnią mi się te przeraźliwe wizje?”
To wszystko przelatuje w mojej głowie dosłownie w ułamku sekundy. Budzik śpiewa swoją piosenkę, pora wstawać… Dziś kolejny pracowity dzień… Kolejne zwątpienia, decyzje i wyrzeczenia…

> czytaj więcej


Elity przyszłej Rosji wykształci morze... a my w tym pomożemy, bo to polska racja stanu.

21.05.2014

Dzięki pomocy Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia po raz kolejny możemy wyruszyć na morze ze Szkołą pod Żaglami. Współorganizatorem rejsu jest Sail Training Association Poland, armator POGORII.

> czytaj więcej


Kaliningrad a nie Łódź

19.11.2013

Bardzo lubię targi Boatshow  w Łodzi. Tym razem jednak ważniejsze było forum polsko-rosyjskie w Kaliningradzie, a to z tytułu Polsko-Rosyjskiej Szkoły pod Żaglami.

> czytaj więcej


Łzy lały się strumieniami

28.10.2013

Część uczestników wysiadła w Katowicach, a reszta w Warszawie. Grupa rosyjska przesiadła sie do innego autobusu i pojechała dalej, do Kaliningradu.

> czytaj więcej


POGORIA na Korsyce

25.10.2013

Ostatni port POGORII to francuskie Bonifacio, leżące na południowym skraju Korsyki. Dolna część miasta, portowa leży wzdłuż dwukilometrowego fiordu, którego szerokość nie przekracza 150 metrów.

> czytaj więcej


Archipelag wysp Liparyjskich

24.10.2013

Archipelag Wysp Liparyjskich, położony na Morzu Tyrreńskim na północ od Sycylii, znany jest też pod nazwą Wysp Eolskich.

> czytaj więcej


Wizyta młodzieżowej załogi POGORII w Pompejach

22.10.2013

Żaglowiec stanął na kotwicy zapewne w tym samym miejscu, gdzie stał statek Pliniusza Starszego w czasie wybuchu Wezuwiusza

> czytaj więcej


Runda po Tyrreńskim

20.10.2013

Po Śródziemnomorskiej Operacji Żagiel POGORIA wyruszyła w stronę Sycylii.

 

> czytaj więcej


Kolejna zmiana kapitana

05.10.2013

Kończymy Tall Ships Regatta w La Spezia. Następuje kolejna zmiana kapitana: POGORIĄ dowodzić będzie kpt. Krzysztof Grubecki   

> czytaj więcej


Pogoria na Laurach

04.10.2013

We włoskim porcie La Spezia zakończyły się regaty wielkich żaglowców, w których uczestniczyło około 30 jednostek z całego świata, z czego w klasie żaglowców rejowych siedem, a wśród nich POGORIA  

> czytaj więcej


 1 2 3 Następna » 

wstecz

  • GŁÓWNI PARTNERZY POLSKO-ROSYJSKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI:
  • WSPIERAJĄ NAS:

     

  • PATRONUJĄ NAM:
  • PATRONAT EDUKACYJNY:

Copyright © 2024 szkolapodzaglami.com.pl Projekt i wykonanie: artneo.pl