Runda po Tyrreńskim

20.10.2013

Po zakończeniu Śródziemnomorskiej Operacji Żagiel  POGORIA wraz ze Szkołą pod Żaglami 2013 na pokładzie wyruszyła w dalszy rejs po Morzu Tyrreńskim kierując się na południe w stronę Wysp Liparyjskich.

Dwa dni temu odwiedziliśmy wyspę o znamiennej nazwie Volcano (choć wszystkie wyspy tego archipelagu mają pochodzenie wulkaniczne), a na niej krater Gran Cratere czynnego wulkanu Fossa. Na sąsiedniej wyspie czynny jest też wulkan Stromboli, co wygląda niezwykle w nocy, gdyż nad płonącym kraterem wisi czerwona łuna.

W najbliższą sobotę (26 października 2013) koniec rejsu we włoskim porcie Civitavecchia. Uczniowie Szkoły Pod żaglami 2013 wsiadają do autokaru, by wrócić do kraju. Po nich na POGORIĘ mustrują... uczniowie Szkoły pod Żaglami kpt. Krzysztofa Baranowskiego, ale tej sprzed 25 lat: amerykańsko-polsko-radzieckiej (rejs w roku szkolnym 1988/89) na tygodniowe, wspominkowe popływanie na tym samym żaglowcu i z tą samą kadrą.