Kolejna zmiana kapitana

05.10.2013

Kończymy Mediterranean Tall Ships Regatta 2013 w La Spezia. Następuje kolejna zmiana kapitana.

Teraz POGORIĄ dowodzić będzie kpt. Krzysztof Grubecki, który przyjechał z Nowego Jorku i zastąpi Adama Busza.  Kpt. Grubecki jest absolwentem pierwszej Szkoły Pod Żaglami kpt. K. Baranowskiego - w roku szkolnym 1983/84 płynął na POGORII w 9-miesięcznym rejsie "śladami starych kultur", z Gdyni przez Morze Śródziemne i Kanał Sueski do Indii i Sri Lanki, a w drodze powrotnej dookoła Afryki. Krzysztof Grubecki kapitanuje Szkole Pod Żaglami już po raz drugi, poprzednio dowodził nią w roku ubiegłym.

Podczas porannego podniesienia bandery 5 października 2013 POGORIA przeszła pod komendę nowego kapitana, który poprowadzi żaglowiec i Szkołę Pod Żaglami 2013 do ostatniego portu rejsu - Civitavecchia.