Małpi Gaj

03.10.2014

Jedną z atrakcji Gibraltaru są... małpy ! Zamieszkują panujące nad miastem wzgórze. Można się tam dostać kolejką linową lub piechotą po bardzo, bardzo długich schodach. Z informacji turystycznej otrzymaliśmy wiadomość, że na wejście piesze potrzebne są trzy godziny. Mieliśmy 6 godzin, więc było na styk. Pomyślałem sobie: zaryzykuję, idziemy pieszo. Ja na czele, a młodzież za mną. Instrukcja była prosta: kto wejdzie na górę w czasie dłuższym o trzy minuty niż mój, zostaje następnego dnia na trapie. Na nasze szczęście nie było słońca. Miałem wrażenie, że umrę na tych schodach. Weszliśmy w 35 minut i nie było chętnych na trap.
Małpy wynagrodziły nam wysiłek, ubawiliśmy się strasznie, co widać na zdjęciach.
II oficer Zbigniew Bosek