Wyniki kwalifikacji

22.06.2016

Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego – jak co roku – zachęca młodzież do pomagania innym. Z grupy wolontariuszy deklarujących pomoc na początku roku szkolnego wybiera się w rywalizacji sportowej najlepszych: którzy nie tylko zaliczyli bieg, pływanie i podciągane na drążku, ale też pomyślnie przeszli test z języka angielskiego.

18 czerwca 2016 zakończyły się tegoroczne kwalifikacje i wiadomo, kto popłynie na morze jako uczennica lub uczeń Szkoły Pod Żaglami, a kto będzie się musiał zadowolić „rejsem pocieszenia” po Mazurach.

Z grupy około 150 chętnych na początku roku szkolnego ostała się na jego koniec niespełna połowa. Warunkiem było pomaganie innym w dowolnej, ale wiarygodnie potwierdzonej formie, co dla wielu okazało się zbyt trudnym zadaniem.

Do zawodów sportowych, wieńczących rok wolontariatu, przystąpiło 66 dziewcząt i chłopców. W konkurencjach sportowych trzeba było podciągać się na drążku (co najmniej 3 razy), pływać na 50 m i biegać na 400 m. W konkurencji nie-sportowej trzeba było zaliczyć test z języka angielskiego.

Mimo niesprzyjającej aury, sędziowane przez Macieja Ostrowskiego zawody przebiegły sprawnie. W Szkole Pod Żaglami nikt bowiem nie jest przegrany. Niespełna trzydziestka dziewcząt i chłopców płynie na gratisowy rejs pełnomorski połączony z nauką szkolną. Pozostali – na tygodniowy, również gratisowy rejs po Mazurach na jachtach firmy Maxus Czarter użyczonych nieodpłatnie Fundacji przez tę właśnie firmę.

Rejs tegorocznej Szkoły Pod Żaglami poprowadzi jako kapitan absolwent pierwszej (1983/84) Szkoły Pod Żaglami, Krys Grubecki. Komandorem rejsu po Mazurach jest Maciej Ostrowski.

Zgłoszenia na kolejny rok wolontariatu (i kolejny rejs) będziemy przyjmować w czasie wakacji i we wrześniu 2016, na szkolapodzaglami.com.pl.


wstecz

  • GŁÓWNI PARTNERZY POLSKO-ROSYJSKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI:
  • WSPIERAJĄ NAS:

     

  • PATRONUJĄ NAM:
  • PATRONAT EDUKACYJNY:

Copyright © 2019 szkolapodzaglami.com.pl Projekt i wykonanie: artneo.pl