Zawody sportowe...

18.09.2016

Zawody sportowe odbyły się w sobotę, 17 września na boisku jednej z noworosyjskich szkół, w konkurencjach: minifutbol, siatkówka, koszykówka i przeciąganie liny.

Nasi w zawodach byli absolutnie rewelacyjni! Nic to, że nie zajęli żadnej punktowanej pozycji, ale gdzie tym 15-letnim młodym żeglarkom i żeglarzom do wyrośniętych, napakowanych dwudziestoparolatków z rosyjskich fregat i bułgarskich barkentyn. Za to Pogorianci - był wśród nich nasz rumuński gość, Mihnea - walczyli jak lwy!
Gdybyście zobaczyli, jak podczas meczu futbolowego drobniutka Ania Więcław "robi siatę" pakerowi z Kruzenszterna (przeszła przez niego z piłką przepuszczając mu ją między nogami), to byście oniemieli! A jak kiwała filigranowa Ewa Biełanowicz i Ola Fijołek! Jak walczyła pod koszem Kaja Górska!
Chłopcy też dali z siebie wszystko! Niewiele wskórali, bo dowolnych  trzech zawodników z drużyn przeciwnych - w przeciąganiu liny na przykład - ważyło więcej niż cała szóstka z Pogorii. Tu ukłon dla drużyny Kaliakry, która - najpierw pokonana uśmiechami naszych dziewczyn - uległa w przeciąganiu.
Organizatorzy widocznie nie przywidzieli takiej dysproporcji, bo puchary i medale przyznali najsilniejszym, ale to załoga Pogorii - nagrodzona pamiątkowym proporczykiem - była najsilniejszym punktem zawodów, demonstrując hart i determinację godną mistrzów!

Zmagania zawodników można zobaczyć na filmie Jolanty Knap TUTAJ.

Walczyli (w kolejności alfabetycznej): Ewa Biełanowicz, Adrian Borkowski, Szymon Dereziński, Antoni Dudij, Aleksandra Fijołek, Kaja Górska, Karol Kaniewski, Witold Krausztrung, Marcin Niemczyk, Mihnea-Alexandru Moise, Wojciech Sikorski, Anna Więcław, Igor Woliński.

Gratulacje!

Łukasz Kaźmierczak, Kazimierz Robak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot.: Łukasz Kaźmierczak, Kazimierz Robak


wstecz

  • GŁÓWNI PARTNERZY POLSKO-ROSYJSKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI:
  • WSPIERAJĄ NAS:

     

  • PATRONUJĄ NAM:
  • PATRONAT EDUKACYJNY:

Copyright © 2019 szkolapodzaglami.com.pl Projekt i wykonanie: artneo.pl