11.11 Dzień Niepodległosci, dzień wolny od nauki

12.11.2011

godz. 14.35 GMT

CHOPIN  na pozycji 14 28 N i 055 29 W, prędkosć 6,0 kt, wiatr E 4B. W ciągu poprzedniej doby 131 Mm.

W piątym dniu nauki ciężko było utrzymać wszystkich w klasie, ponieważ wszyscy tęsknili do dzisiejszego dnia wolnego.

Od rana była matematyka, na przemian z językiem polskim - na którym przerabiamy zagadnienia związane z początkami kina i domniemaną smiercią teatru. Lekcje urozmaicają nam utwory z Filmoteki Szkolnej, przekazanej przez Narodowy Instytut Wizualny. Na geografii uksztaltowanie Polski, na historii powtórzenie wiadomosci z Wielkiej Rewolucji Francuskiej i rozbiorów. Najlepiej wszyscy bawią się na konwersacjach z naszymi amerykanskimi goscmi. Jedna grupa uczyła się magicznych sztuczek (po angielsku), a druga dyskutowała o nałogach i problemach społecznych.Obecnosc native speakerów znacznie przyspieszyla naukę angielskiego - nie ma więc obaw przed zbliżającym się, próbnym egzaminem gimnazjalnym - wszyscy zdecydowali się podchodzić do wersji rozszerzonej.

Dzisiaj Swięto Niepodleglosci i dzień wolny od zajęć.

Pozdrawiamy w imieniu Kapitana i zalogi,

Agnieszka z Mateuszem