Edycja 2017

02.11.2016

Wciąż przyjmujemy zgłoszenia na kolejny rok wolontariatu (i kolejny rejs), ale lista chętnych niedługo zostanie zamknięta. Dlatego radzimy: jeśli chcecie powalczyć o wejście na pokład żaglowca płynącego w pełnomorskim rejsie, na którym oprócz ciężkiej żeglarskiej pracy są również codzienne regularne zajęcia szkolne, zgłaszajcie się od razu, bo czasu już nie ma.
 
Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego, jak co roku, zachęca młodzież do pomagania innym. Warunkiem wstępnym jest podjęcie się takiej pomocy – w ramach Caritas lub innej organizacji społecznej. Podopiecznych wybieracie sami.
 
Zaproszenie dotyczy uczennic i uczniów drugiej klasy gimnazjum. Ci, którzy wykażą się całorocznym wolontariatem, będą mogli wziąć udział w końcowych kwalifikacjach, które zazwyczaj odbywają się w czerwcu: trzeba będzie przebiec na czas dystans 400 m, przepłynąć 50 m w basenie, trzy razy podciągnąć się na drążku (broda nad drążkiem!) i pomyślnie zaliczyć test z języka angielskiego.
W tej edycji planujemy, by wszyscy uczestnicy kwalifikacji wzięli udział w tygodniowym rejsie po Mazurach – dopiero po sprawdzeniu umiejętności i przydatności do pracy w zespole, wyłoniona zostanie grupa finałowa, która popłynie żaglowcem w rejs pełnomorski połączony z nauką szkolną.
 
W tym niepewnym świecie na nic nie ma gwarancji, ale kpt. Krzysztof Baranowski wierzy – a jego współpracownicy wraz z nim – że po raz kolejny uda się nam wypłynąć.
 
Formularz zgłoszeniowy do Szkoły Pod Żaglami 2017 znajduje się na stronie www.szkolapodzaglami.com.pl – czekamy na Wasze zgłoszenia!
 

fot. Łukasz Kaźmierczak

 

fot. Tatyana Shikhovtsova

 

fot. Tatyana Shikhovtsova

 

fot. Tatyana Shikhovtsova

 

fot. Tatyana Shikhovtsova

 

fot. Tatyana Shikhovtsova

 

fot. Valery Vasilevsky

 

wstecz

  • GŁÓWNI PARTNERZY POLSKO-ROSYJSKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI:
  • WSPIERAJĄ NAS:

     

  • PATRONUJĄ NAM:
  • PATRONAT EDUKACYJNY:

Copyright © 2020 szkolapodzaglami.com.pl Projekt i wykonanie: artneo.pl