STAP rozmawia o bezpieczeństwie i Szkole Pod Żaglami

14.11.2016

W sobotę i niedzielę (12- 13 listopada 2016), w hotelu „Mercure Gdynia”, odbyła się konferencja zorganizowana przez The Sail Training Association Poland pod hasłem „Bezpieczeństwo w żeglarstwie”.

Wśród prelegentów byli m.in. kapitanowie Krzysztof Baranowski, Janusz Zbierajewski, Tomasz Maracewicz.

Wystąpił także Krzysztof Grubecki, dowodzący Pogorią w niedawnym rejsie ze Szkołą Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego. Przedstawił on pracę wychowawczą wykonaną z 15-letnią załogą podczas 2-miesięcznej żeglugi, której częścią był udział w czarnomorskich regatach wielkich żaglowców. Dokumentowała to faktograficzna prezentacja przygotowana przez Łukasza Kaźmierczaka.

Na zakończenie kpt. Grubecki, w podziękowaniu za współpracę i sponsorat, wręczył zarządzającym STAP-em – adm. Piotrowi Kołodziejczykowi, kpt. Markowi Klebanowi i Kazimierzowi Iwaszko – trofeum przyznane przez STI załodze Pogorii – uczennicom i uczniom SzPŻ, jako najmłodszej ekipie SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2016 oraz fotografię załogi z jej podpisami.

--------------------------------------------------------------

The Sail Training Association Poland (powołane do życia 12 lutego 1993) jest stowarzyszeniem zajmującym się szkoleniem żeglarskim młodzieży. Razem z 20 narodowymi organizacjami z Europy, USA, Kanady, Australii i Bermudów, jest członkiem założycielem międzynarodowego stowarzyszenia The Sail Training International.