Honorowe Wyróżnienie „Rejs Roku 2016”

31.12.2016

Jury najwyższych polskich trofeów żeglarskich – Nagród Honorowych „Rejs Roku” i „Srebrny Sekstant” – po raz 47. spotkało się 15 grudnia 2016 na pokładzie fregaty Dar Pomorza, by w wyniku analizy żeglarskich przedsięwzięć w 2016 roku, ostatecznej ocenie poddać 10 wypraw.
Dziś (2016-12-31) opublikowany został werdykt.

Główną nagrodą – „Srebrnym Sekstantem” i Nagrodą Honorową „Rejs Roku 2016”, uhonorowany został kapitan Szymon Kuczyński który samotnie w ciągu 15 miesięcy opłynął świat na niewielkim jachcie Atlantic Puffin o długości 6,36 metra.

Honorowe Wyróżnienie „Rejs Roku 2016” jury postanowiło przyznać kapitanowi Krzysztofowi Grubeckiemu za rejs Pogorią z Morza Śródziemnego na Morze Czarne i z powrotem. Jest to wyróżnienie wieńczące tegoroczną edycję projektu Szkoły Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego i podsumowanie osiągnięć wychowawczych w pracy z młodzieżą. Uzasadnienie można przeczytać w komunikacie jury na stronie „Rejs Roku”.