Kapitan Ziemowit donosi

11.03.2011

10.03  Ziemowit Barański sygnalizuje z pokładu FRYDERYKA  CHOPINA, że remont przebiega bardzo sprawnie. Szczególnie teraz, gdy PZU wypłaciło należne odszkodowanie, co wszyscy wokół chwalą, wydaje się, że remont dobiegnie końca bez zbędnych opóźnień.

A więc maszty są już naprawione, choć jeszcze w pozycji horyzontalnej. Bukszpryt też gotowy i właśnie jest montowany. 7 rej (z 12) nie tylko gotowych i uzbrojonych w liny, ale też z przyszytymi żaglami (komplet z Sail Servise'u zgodnie z obietnicą za darmo!).

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, armator CHOPINA, ma jeszcze jeden problem: prawnicy reprezentujący NOVA SPIRO, kuter który odholował CHOPINA, ciągle jeszcze stawiają wygórowane roszczenia, ale być może zadowolą się gwarancjami  bankowymi, które pozwolą uchylić areszt i pożeglować do Polski.

EWSPA podtrzymuje swoje obietnice, że załogę CHOPINA w drodze do Polski bedzie stanowiła ta sama załoga ze Szkoły, która doprowadziła żaglowiec do Anglii. Co więcej - kolejny semestr Szkoły (a będzie to już III klasa gimnazjalna) odbędą ci sami uczniowie - żeby przełamać złą passę - na tej samej, uprzednio planowanej trasie.

We wrześniu 2011 ogłosimy też dla klas II. gimnazjalnych nabór kandydatów na kolejny rok Szkoły, by przez rok wolontariatu zasłużyli sobie na rejs oceaniczny jeśli zakwalifikuja się w eliminacjach, lub rejs mazurski, jeśli w eliminacjach inni okażą się lepsi.