Na CHOPINIE maszty stoją

23.03.2011

22.03 Kapitan Ziemowit Barański zameldował z Falmouth, że w dniu dzisiejszym postawiono na FRYDERYKU CHOPINIE oba naprawione maszty. Na razie każdy z nich trzyma się na prowizorycznych sztagach i wantach, ale już rozpoczęto dopasowywanie właściwych lin olinowania stałego. Przed postawieniem każdy z masztów miał już założone i napięte krojcwanty, dzieki czemu górne części masztów były wstępnie usztywnione i wystarczyło przytrzymać kolumny prowizorycznymi linami, by bezpiecznie ustawić maszty we właściwej pozycji.

Teraz załogę stałą i wolontariuszy pracujących na pokładzie czeka żmudna praca przy  zakładaniu lin olinowania ruchomego, w miarę jak przy pomocy dźwigu będą zakładane kolejne reje na swoich miejscach.

Koniec remontu za mniej więcej dwa tygodnie.