31.10 Archipelag za rufą, życie wraca do normy

01.11.2011

Kapitan Ziemowit donosi przez satelity: FRYDERYK CHOPIN płynie  na pozycji 14 st 19,6 N, 025 st 09,8 W kursem 270 st (dokładnie na zachód) z prędkością 7 węzłów przy wietrze północnym 4B. Z Cabo Verde do godz. 1200 przepłynęliśmy 94 Mm.

Dzisiaj nauki dzień piąty, czyli polski, matma, geografia, historia oraz konwersacje z angielskiego prowadzone przez naszych gości - native speaker'ów Mike'a i Sam'a. Wczoraj przedwcześnie świętowaliśmy halloween wieczorem filmowym, podczas którego obejrzeliśmy 'Dziecko Rosmary' Romana Polańskiego.

Codziennie sprawdzamy nasze talenta wędkarskie, ale z umiarkowanym rezultatem, za to na wachcie świtowej zbieramy po kilka latających ryb zabłąkanych na pokładzie.

Pochwalić należy bosmanów, którzy wybierając kotwicę upolowali całkiem niezłą sztukę - 150 kilową kotwicę Halla. Obecnie przywracamy
jej blask ostukując z rdzy i malując swieżą farbą.

Po pracach bosmańskich młodzież zbiera się na debatę przed wyborami samorządowymi - na Starszego Kubryku. O drugą kadencję stara sie Magda Kurowska z wachty I, której konkurentką jest Kasia Patryniak z II wachty. Wybory już jutro.